Skauti Európy

S Božou pomocou na svoju česť sľubujem, že sa budem zo všetkých síl snažiť služiť Bohu, Cirkvi, vlasti a Európe, pomáhať blížnemu za každých okolností a zachovávať zákony skautov!

Federácia skautov Európy poskytne na Svetové dni mládeže 800 dobrovoľníkov!

3. augusta 2023 - FSE -

Hoci sú letné skautské tábory v plnom prúde, na aktuálnych Svetových dňoch mládeže skauti nebudú chýbať. Federácia skautov Európy (FSE) bude mať zastúpenie v podobe takmer 800 dobrovoľníkov z 15 krajín vrátane Slovenska.

V nedeľu 30. júla otvorili predstavitelia FSE na predmestí Lisabonu brány svojho tábora, zorganizovali pre skautov a komunitu miestnych obyvateľov Veľkú hru a účastníkov pozvali aj na svätú omšu a večerný táborák.

Oddnes do nedele 6. augusta budú členovia Federácie skautov Európy slúžiť ako dobrovoľníci predovšetkým v oblasti logistiky, ako asistenti telesne znevýhodnených účastníkov a asistenti na svätých omšiach (respektíve v rámci distribúcie svätého prijímania). V stredu 2. augusta budú v Oeiras organizovať večerný program a moderovať adoráciu s vyloženou Oltárnou sviatosťou.

Medzinárodná únia vodkýň a skautov Európy-Federácia skautov Európy (UIGSE-FSE) je medzinárodná skautská organizácia so štatútom súkromného združenia veriacich laikov katolíckej cirkvi podľa kánonického práva, uznaným Svätou Stolicou v roku 2008. 

Cieľom skautskej organizácie je formácia mladého človeka podľa učenia katolíckej cirkvi prostredníctvom skautskej metódy zakladateľa lorda Baden-Powella. V súčasnosti združuje vyše 70 000 členov v 23 štátoch nielen Európy, ale aj Severnej a Južnej Ameriky. Na Slovensku je jej členskou organizáciou Združenie katolíckych vodkýň a skautov Európy na Slovensku (Vodkyne a skauti Európy).