Posledný odkaz Lorda Baden-Powella

Drahí skauti,

Ak ste niekedy videli hru „Peter Pan“, určite si pamätáte, ako piratsky kapitán stále prednášal svoju predsmrtnú reč, lebo sa bál, že keď si poňho smrť príde, nebude už mať na reči čas.

A tak je to aj so mnou. Hoci ešte neumieram, jedného dňa sa tak stane a ja by som vám chcelna rozlúčku poslať zopár slov.
Pamätajte, toto sú naozaj moje posledné slová určené vám, tak sa nad nimi zamyslite.
Prežil som veľmi šťastný život a chcel by som , aby ste všetci ten svoj prežili rovnako šťastne. Verím, že Boh nás na tento svet poslal, aby sme boli šťastní a vychutnali si život.
Šťastie nenájdete v bohatstve, v úspešnej kariére či pôžitkárstve.
Prvý krok smerom k šťastiu urobíte, keďsi už ako chlapci budete pestovať zdravie a silu, aby ste v dospelosti boli užitoční a mohli sa zo života tešiť. V prírode vidíte, že Boh stvoril svet krásny a úžasný, aby ste sa z nehomohli tešiť.
Buďte spokojní s tým,čo máte, a využite to. Pozerajte sa na veci z lepšej stránky, a nie z tej horšej. Človek je však skutočne šťastný, až keď rozdáva šťastie aj iným. Pokúste sa zanechať svet o niečo lepší, než ste ho našli a keď príde váš čas, môžete umrieť šťastní a s vedomím, že svoj život ste nepremrhali, ale využili.
“Byť pripravený“ je spôsob, ako žiť a umrieť šťastný – vždy sa držte svojho skautského sľubu, aj keď steuž z chlapca vyrástli a nech vám v tom Boh pomáha.

Váš priateľ Baden – Powell of Gilwell

Baden-Powell's Last Message to Scouts