Skauti Európy

S Božou pomocou na svoju česť sľubujem, že sa budem zo všetkých síl snažiť služiť Bohu, Cirkvi, vlasti a Európe, pomáhať blížnemu za každých okolností a zachovávať zákony skautov!

Letný tábor skautov Európy, Vlača 2015

12. augusta 2015 - Skauti, Zelená kategória -

V obci Vlača, v Nízkych Beskydách, sa uskutočnil letný tábor, ktorý sa niesol v duchu rímskej légie. Zoznámili sme sa s legendou sv. Maurícia a bájnej Tébskej légie.
Skauti si mali možnosť overiť svoje zručnosti a duchov družín vo Veľkej hre oddielu, Nočnej hre, Zlatej lyžke a hike-u II. triedy. Chlapci sa tiež zúčastnili na Exple, kde sa vydali do Vlače pomôcť jej obyvateľom v nie až tak jednoduchých úlohách. Naspäť do tábora priniesli množstvo zaujímavých odmien: Od DJ pultu po nenosené topánky. Ďalšou podstatnou aktivitou na tábore bola Zlatá Lyžka – súťaž vo varení, v ktorej hlavnú ingredienciu predstavovalo kura. Skauti ju úspešne pripravili a ukuchtili úžasné štvorchodové menu.

Svojou prítomnosťou nás poctili vladyka Milan a taliansky vedúci Ljubi.

Vedúci hodnotia letný tábor ako pozitívne vyvrcholenie skautského roka a tešia sa na budúci rok. Na záver, by sme sa chceli poďakovať všetkým dobrodincom, hlavne obyvateľom Vlače za ich pomoc, bez ktorej by uskutočnenie letného tábora nebolo možné.