Skauti Európy

S Božou pomocou na svoju česť sľubujem, že sa budem zo všetkých síl snažiť služiť Bohu, Cirkvi, vlasti a Európe, pomáhať blížnemu za každých okolností a zachovávať zákony skautov!

Vodkyne a skauti Európy ako dobrovoľníci pri návšteve Sv.Otca na Slovensku

30. novembra 2021 - FSE -

Od stretnutia so Sv.Otcom v Ríme v roku 2019 v rámci podujatia Euromoot už Torysou, Hornádom, Dunajom a Myjavou pretieklo veľa vody. O to viac nás potešila správa, že Sv.Otec pápež František príde na Slovensko a že my- Vodkyne a skauti Európy budeme pri tom. Ako inak- službou ako dobrovoľníci v Šaštíne, Prešove a Košiciach. Sme radi, že sme mohli využiť náš organizačný talent, komunikačné zručnosti, schopnosť pracovať v tíme, výdrž a trpezlivosť pre dobro všetkých pútnikov. Nebolo to jednoduché- tisíce mladých ľudí niekoľko dní zanechali svoje vlastné pohodlie a výsledkom bol hladký priebeh návštevy Sv.Otca na Slovensku. Sme radi, že sme pri tom boli aj my! 🙂